Krótka historia Tancereczki

Krótka historia Tancereczki

Taniec jest w moim sercu od zawsze. To była miłość od pierwszego wejrzenia. A potem nastał czas w moim  życiu kiedy nie liczyło się nic innego. Tylko parkiet, ruch, muzyka i Ja. Gdy życie dawało w kość,  to właśnie taniec był  najlepszym antidotum na wszystko. To także taniec nauczył mnie poczucia estetyki i stylu, pokory, konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu. To taniec ukształtował  moje spojrzenie na otaczający mnie świat….

Dziś nie jestem już aktywną tancerką, jednak wiem, że w głębi duszy zawszę nią będę. Nie trudno spostrzec, że wiele  projektów  Mali Art inspirowanych jest właśnie tańcem, ruchem i sportem, pewnie częściowo dlatego, że kiedy sama tańczyłam brakowało mi fajnych ubrań, które byłyby odpowiednie na trening, zawody czy jako ubiór codzienny.

Projekt „Tancereczka” dojrzewał w mojej głowie dość długo. Podstawowymi założeniami były luźny krój, uniwersalny rozmiar i taneczny motyw. Z doświadczenia wiedziałam, że tancerki często ubierają się w kolor czarny, który uwydatnia taneczne ruchy i pomaga w ocenie ich poprawnego wykonywania. Mając to wszystko na uwadze, chciałam jednocześnie stworzyć coś, co tę czerń urozmaici. Bezcennym wkładem do projektu były oczywiście osobowości  bliskich mi tancerek. 

Na początku stworzona została ręcznie akwarelowa grafika. Następnie, z połączenia dwóch tanecznych światów – nowoczesnego i klasycznego powstała matryca gotowa do nadruku na materiał, tak aby dziewczyny z MADO mogły zmaterializować moją artystyczną wizję! Jesteście najwspanialsze i cieszę się, że to właśnie Wy jesteście częścią całego projektu!

„Tancereczka” to koszulka, która może pełnić również funkcję bluzy. Materiał z, którego jest uszyta to przenajmilsza w dotyku  dresówka pętelka (260 g) , a wzór wykonany jest w technologii druku cyfrowego, więc wygląda jak namalowany ręcznie. Krój luźny, trochę krótszy, opadający na ramię. Rękawki ¾ . Dbajcie o nią, noście, kochajcie!

 

Wzór graficzny na „Tancereczce”

Tancerka – Marlena Wasilczuk

http://www.instagram.com/panna_marysienka

Fot. – Mali Art

Miejsce – CrossFit Czechów

http://www.instagram.com/crossfit_czechow

Bluzka 

Zamykam oczy i wyobrażam sobie, że „Tancereczka” jest świadkiem i współtwórcą nowych, tanecznych historii.

 

Mali Art

Agata